Şişli/Mecidiyeköy

Harekete Geç

REFORMER/ALETLİ PİLATES

reformer aletli pilates

PİLATES

Aletli Pilates ile Vücudunuzu Şekillendirin ve Güçlenin

Geleneksel pilates egzersizlerine ek olarak, aletli pilatesin kullanılmasıyla birlikte vücut daha fazla dirençle çalışır ve daha etkili sonuçlar elde edilir. Reformer pilates, özel aparatlar eşliğinde yapılan pilatesin genelleştirilmiş adıdır ve özellikle aletli pilates, vücut üzerindeki etkileriyle bilinir.

İstanbul’da bulunan şişli pilates salonu, aletli pilatesin sunduğu avantajlardan faydalanmak isteyenler için ideal bir hizmet sunmaktadır. Deneyimli ve uzman eğitmenler eşliğinde yapılan aletli pilates dersleri sayesinde vücudun her noktası daha düzenli bir şekilde çalışarak güçlenir ve şekillenir. Aparatlar sayesinde egzersizlerin daha verimli bir şekilde yapılabilmesi, kişilere istedikleri sonuçlara daha hızlı bir şekilde ulaşma imkanı sağlar.

Eğer siz de vücudunuzu şekillendirmek ve güçlendirmek istiyorsanız, mecidiyeköy pilates salonundan hizmet alarak bu etkili egzersiz yönteminden faydalanabilirsiniz. 

Pilates Ne Demek

Pilates Nedir?

Joseph Pilates tarafından geliştirilen bir egzersiz sistemidir. Bu yöntem, insan bedenine sayısız yarar sağlamak amacıyla şekillendirilmiş bir sınıfında bulunur. Vücudun esnekliğini artırmak, genel sağlığını iyileştirmek ve postürü düzeltmek gibi hedefleri olan bir egzersiz sistemidir. Günümüzde, Pilates sınıfları dünya genelinde popülerlik kazanmıştır. Egzersiz sistemini icat eden Joseph Pilates, vücut ile zihin arasındaki dengeyi önemseyen bir yaklaşıma sahipti.

Hareketin bilinçli ve kontrollü bir şekilde yapılması, vücudu güçlendirmenin yanı sıra zihni de rahatlatmaya yardımcı olabilir. Kasları güçlendirmenin yanı sıra esnekliği artırır ve vücudun genel denge ve koordinasyonunu geliştirir. Duruş bozukluklarını düzeltebileceği ve belirli rahatsızlıkları hafifletebileceği de belirtilmektedir. Bu nedenle, Pilates, her yaş ve fitness seviyesine uygun olan bir egzersiz sistemidir. 

Reformer aletli pilates

Zihin ve Beden Uyumunu Koru

Zihin ve beden uyumunu korumak, her bireyin sağlığı için önemli bir bileşendir. Modern yaşam tarzı, hareketsizlik ve doğal yaralanma riski, insanın omurgasını etkileyerek en korktuğumuz sağlık sorunlarından biri haline getirebilir. İşte bu noktada, aletli pilates devreye girer. Mecidiyeköy pilates salonu gibi uzman kadro ile, doğru pozisyon ve tekniklerle omurganın sağlıklı olması için gerekli olan egzersizler uygulanabilir.

Reformer pilates, az enerji harcayarak yoğun bir çalışma rutini sunar ve bu sayede günün sonunda daha enerjik hissetmenizi sağlar. Düzenli olarak yapıldığında yaralanma riskini azaltabilir ve güçlü bir vücut yapısı oluşturabilir. Aletli pilatesi bir yaşam tarzı olarak benimsemek, zihin ve beden uyumunu korumak için etkili bir yöntem olabilir. Bu nedenle, Şişli pilates salonu olarak Taps Mecidiyeköy Pilates, uzman studio salonumuzda aletli pilatesin doğru bir şekilde uygulanabilmesi için danışmanlık hizmeti almak vermekteyiz.

 

Reformer aletli pilates
aletli pilates mecidiyeköy

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir?

Aletli pilates, hem zihinsel hem de fiziksel gelişim için oldukça faydalı bir egzersiz biçimidir. Bu egzersiz formu ile vücut form kazanırken aynı zamanda stres atmak, esneklik kazanmak ve düzenli bir nefes alımıyla hayatın düzene girmesi de mümkün olmaktadır. Düzenli olarak yapıldığında kasların gelişmesine ve vücutta gözle görülür bir forma kavuşmaya yardımcı olur. Aynı zamanda zihinsel açıdan da birçok faydası bulunmaktadır.

Bu egzersiz formu ile nefes kondisyonu düzelir, zihin dinginleşir ve odaklanma yeteneği artar. Düzenli reformer pilates yaptığınızda vücudunuzdaki denge ve koordinasyon da gelişir. Tüm bu faydalarıyla birlikte aletli pilates, vücuda ve zihne bir bütünlük sağlayarak genel olarak sağlık ve refahın artmasına yardımcı olur.

 

  • Kalori harcayabilir, vücudunuzu sıkılaştırabilirsiniz. Kilo kaybetme sürecinde egzersizin düzenli bir diyet ile birleştirilmesi gereklidir, ancak beslenme yönünde herhangi bir çaba göstermeseniz bile vücudunuzun sıkılaştığını fark edebilirsiniz.
  •  Omurga problemleri gibi bel ve boyun fıtığı riskini azaltabilirsiniz. Tabii ki, böyle bir durumla karşılaşırsanız, bir fizyoterapistin rehberliğinde egzersiz yapmaya başlamanız gerekmektedir.