Şişli/Mecidiyeköy

Sınıflar &  Programlar

Training

KİLO VERME

Düzensiz beslenme,hareketsizlik ve yüksek kalori alımından kaynaklı oluşan kilo alma sürecini tersine çevirebilir, hedeflenilen forma ulaşabilirsiniz.
Fiziksel uygunluğunuz ve egzersiz geçmişinize göre yapılan planlama ve beslenme düzeni ile ilk günden kilo vermeye başlayabilir kendinizi TAPS ile daha sağlıklı hissedebilirsiniz.

YAĞ YAKIMI

Porsiyonlarımızın fazla olması,düzensiz beslenme fazla kalori alımıyla kilo alma süreciyle birlikte vücudumuz yağ depolamaktadır.Verimli bir planlama ile yağ oranını düşürebilir functional fitness ile bu durumu destekleyerek daha verimli hale getirebilirsiniz.

DURUŞ BOZUKLUKLARI

Günlük hayattaki hareketsizlik,genetik faktörler,obezite,aynı pozisyonu sürdürme, kas gerginlkleri vb durumlardan kaynaklı duruş bozuklukları oluşmaktadır.
Medical Egzersizler ve doğru bir planlama ile bu durumu düzeltebilr,omur düzgünlüğünü sağlayabilirsiniz.Egzersizlere erken başlamak başarı oranınızı arttırır.

KAS KÜTLESİ ARTTIRMA

Kas ve kemik yoğunluğu arttırmanın yolu kuvvet antrenmanından geçer.
Doğru açılarda ve planlı bir şekilde Ağırlık kaldırmak sizin ve kaslarınızın
vazgeçilmezi olmalıdır. Düzenli beslenme, egzersiz ve uyku ile maksimum
verim alabilir, kaslarınızdaki ve vücudunuzdaki farkı görebilirsiniz.

HAREKETE GEÇ !

Egzersiz programınız size özel olmalıdır. Herkes uyguladığı program sizin için doğru bir seçim değildir. Tüm bunları düşünmeden hedefin doğrultusunda egzersiz yapmak ve verim almak istiyorsan sende bize katıl! Alanında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde fitness, pilates, functional training, hamile pilatesi, kick boks, medical stretching, cardio ,düzeltici egzersizler hizmeterimizden faydalanabilirsiniz.

fitness eğitimi
Fitness

Herkesin ilgi alanlarına, fiziksel kapasitesine ve hedeflerine göre değişkenlik gösterecektir. Fitness yapmak sizi amacınız doğrultusunda uygun konuma getirir. Fitness sayesinde kardiyovasküler (dolaşım) sisteminizi iyileştirebilir, kas gücünüzü ve dayanıklılığınızı artırabilir, hizası bozulan vücudunuzu dengeleyebilir ya da esnekliğinizi arttırabilirsiniz.

Reformer Aletli Pilates
Pilates (Reformer/Aletli Pilates)

Pilates egzersizlerinin temel amacı zihin – beden bütünlüğünü sağlamaktır.Pilates egzersizlerinin temel amacı zihin-beden bütünlüğünü sağlamaktır. personel pilates ve spor salonu Verimli bir çalışma için her egzersizde nefese ve hareketlerin doğru yapılmasına odaklanılır. Pilates vücudun merkezini (core) güçlendirip, denge ve koordinasyonu arttırarak stresi azaltmaktadır.

Functional Fitness

Functional Fitness Training Antrenmanı daha fonksiyonel hale getirmek temel amaçtır. Çok eklem kullanımı prensibine dayanır. Farklı kas gruplarının ve eklemlerinin kullanıldığı, makine yardımı olmadan karakterize edilerek yapılan, egzersizlerdir

hamile pilatesi
Hamile Pilatesi

Hamile pilatesi; vücudun nefes kontrolü ile birlikte çeşitli hareketler yapılarak esnetildiği bir egzersiz modelidir. Hamilelik döneminde vücudun ağırlık merkezi değiştiğinden ve uterus büyüdükçe bel bölgesindeki boşluk arttığından dolayı omurgada oluşabilecek bozuklukları önlemek amacıyla tüm hamile kadınlar hamile pilatesi yapabilir.

TRX

TRX Suspension Trainer size vücut ağırlığınızı direnç olarak kullanmanızı sağlayarak yüzlerce egzersiz olanağı sağlar. Vücut pozisyonunuzu değiştirerek kolaylıkla direnç ve şiddet ayarı yapabilirsiniz.

medical straching
Medical Stretching

Günlük aktivitelerin ve hareketsizliğin getirmiş olduğu ağrılar ve duruş bozuklukları olabilir. Ağrıların aza inmesi ve düzelmesi ,bozuklukların giderilmesi sürecine dayanan egzersiz modelidir.

Cardio Eğitimi
Cardio (Aerobik Egzersiz)

cardio fitness training Kardiyovasküler kelimesinin kısaltılmış hali olarak ifade edilen bu egzersiz tipini kalp damar ve akciğerleri yoğun olarak çalıştıran ve güçlendiren egzersizler grubu olarak tanımlayabiliriz.

postür analizi
Postüral Analiz ve Düzeltici Egzersizler

Kas iskelet sisteminde bir zorlanmaya sebep olmayan, vücudun normal eğriliklerinin korunduğu, eklemlere uygulanan kuvvetlerin dengeli dağıldığı duruşa normal postür ya da normal duruş denilir. Postürün değerlendirilmesi dengesizliklerin belirlenmesi sürecidir.

HANGİ EGZERSİZ MODELİ SENİN İÇİN DAHA UYGUN?

Egzersiz yapmaya başlamadan hangi egzersiz modeli daha uygun ve fiziksel anlamda ne durumda olduğunuzu öğrenebilmek adına mutlaka ön testler yapılmalıdır.
Studiomuzda fitness, functional fitness reformer pilates(aletli pilates) hamile pilatesi derslerine başlamadan öne postür analizi, esneklik testi, çevre ölçümleriyle birlikte vücut analizi yapılmaktadır. Size uygun planlama için TAPS’ta kalın !

POSTÜRAL ANALİZ

Kas iskelet sisteminde bir zorlanmaya sebep olmayan, vücudun normal eğriliklerinin korunduğu, eklemlere uygulanan kuvvetlerin dengeli dağıldığı duruşa normal postür ya da normal duruş denilir. Postürün değerlendirilmesi dengesizliklerin belirlenmesi sürecidir.

ESNEKLİK TESTİ

Esneklik fiziksel uygunluğun en önemlibileşenlerndendir.Esneklik testleri eklemlerin öngörülen sınırlarda hareket edip edemeyeceğini ölçer.Esneklik azalması öngörülmeyen kas iskelet yaralanmalarına incinmelerine sebep olabilir.Esneklk kaybı hareketlerin yapılışını güçleştirerek performansı olumsuz yönde etkiler.

Çevre Ölçümleri

Fiziksel antropolojide kullanılan ve insan vücudunun belirli özelliklerini inceleyip, standartları belirleyen yöntemdir. Kişinin ağırlığını, vücut ölçülerini, gücünü ve hareket sınırlarını belirli noktaları esas alarak ölçer. Kişilerin birbirleri ile karşılaştırılmasını sağlar.

Kullanıcı Yorumları

Yaklaşık 3 aydan fazladır üye olduğum ve spor yapmaktan çok keyif aldığım bir ortam. Birebir profesyonel hocalarla pilates ve fitness yapma imkanı sunuyor. Her bir dersten verim alıp istediğiniz sonucuna ulaşacağınızdan eminim🙏

Teri A.

Yeni başladım fakat çok memnunum. Hem pilates hem de fitness yapabilme imkanım olabiliyor. Özel bir program ile ilgili ve donanımlı spor eğitmenim ile birebir çalışabiliyorum. Açıkçası her salondan çıktığımda kendimi harika ve enerjik hissediyorum. 🙂

Ecenur K.

1 senden beri kopmadan düzenli olarak gidiyorum. Necdet hoca ve Atakan hoca sayesindr spor hayatımızın düzenli bir parçası oldu. Dersler çok keyifli ve verimli geçiyor. Pilates, fonksiyonel antreman, fitness çok çeşitli çalıştığımız için sıkılmadan devam ediyorum. Bu Sezon da tam gaz devam 😊😊

Beylem C. Gursoy